The European Green
 

Biotopní květnaté louky

Květnaté louky představují moderní alternativu k intenzivně udržovaným, krátce střiženým okrasným nebo sportovním trávníkům.

Jedná se o společenství trav, lučních květin a bylin, které lze zakládat např. na částech golfových hřišť, v parcích, v rozlehlých zahradách, v sadech nebo na loukách. Založením květnaté louky obohatíte své okolí pohledem na řadu zajímavých, barevně kvetoucích rostlin, vybraných a namíchaných z půdní květeny České republiky. Péči o květnatou louku provádíme pouze sečením jedenkrát, až maximálně třikrát ročně. Louku ani nehnojíme, abychom nepodpořili růst širokolistých nitrofilních rostlin (např. šťovík, kopřiva, mochna, rdesno apod.), které by potlačily společenství trav, ostatních lučních květin a bylin zastoupených ve směsi.

V naší nabídce najdete dvě základní varianty květnatých lučních směsí. Obě tyto varianty obsahují 30% složku trav a 70% složku květin a bylin.

Květnatá louka GL01
Směs lučních květin a bylin určená pro mezofytní stanoviště (tj. plochy s vyrovnaným vláhovým poměrem). Stanoviště ani příliš suchá ani příliš vlhká.
Více informací »

Květnatá louka GL02
Směs lučních květin a bylin určená pro výsušná stanoviště, tj. plochy na suchých a slunných místech.
Více informací »

Katalog produktů ke stažení zde.