Organo-minerální trávníková hnojiva

Kompaktní a zdravé trávníky jsou vizitkou nejen okrasných a užitkových zahrad, ale především cílem každého zahradníka. Dlouhodobé udržení tohoto stavu je velmi náročné, zvláště v období tlaku dvouděložných plevelů a houbovitých chorob. Někdy sami ani netušíme, z jakého důvodu se na trávníku vyskytlo to či ono onemocnění. Vycházet bychom měli především z jednoduché poučky: nečekat až se onemocnění projeví, ale aktivně předcházet jeho výskytu. Jednou z možností udržení zdravých trávníků je použití speciálních organo-minerálních trávníkových hnojiv vyvinutých pro hnojení intenzivně udržovaných travních ploch. Tato hnojiva představují zdravější alternativu hnojení a jejich používáním se zvyšuje odolnost trav vůči abiotickým stresům.

Jedná se o belgická kompozitní organo-mineralní trávníková hnojiva ve formě mikrogranulí MINIGRAN o rozměrech 800 až 2 500 mikronů, z nichž minimálně 80 % je v rozmezí 1 000 až 2 000 mikronů. Svým uživatelům a především trávníkům přinášejí řadu výhod.

Výhody organo-minerálních hnojiv:

  • Každá granule obsahuje stejný poměr přísad
  • Kontrolované uvolňování živin
  • Až o 60 % efektivnější distribuce živin
  • Sečení lze provádět ihned po aplikaci
  • Hnojivo proniká hluboko do drnu
  • Rychlý nástup účinku při stejném dlouhodobém působení
  • Hnojivo zajišťuje stejnoměrnou barvu a růst trávníku
  • Snadné vstřebávání fosforu pro lepší vývoj kořenů
  • Slabý zápach, bezprašná aplikace
  • Snadná aplikace pomocí všech dávkovacích zařízení

Popis produktů:

Trávníkové hnojivo GRASS-CARE

Podzimní organo-minerální trávníkové hnojivo GRASS-CARE určené pro dokonalé přezimování. Hnojivo obsahuje vyšší podíl draslíku (K), který zvyšuje odolnost trav proti chorobám, poškození zimními mrazy a nedostatku vody. Obsah železa (Fe) zaručuje v průběhu celého zimního období tmavě zelenou barvu trávníku. Je určeno pro výživu všech typů trávníků především pro pravidelné přihnojování a zakládání golfových greenů, odpališť, fairwayí, ale i sportovních trávníků s použitím od září do poloviny listopadu. Hnojivo zvyšuje odolnost trav vůči zimním stresům.

Trávníkové hnojivo SPORT-MIX

Vegetační organo-minerální trávníkové hnojivo SPORT-MIX s vyšším obsahem draslíku (K), který zvyšuje odolnost trav proti chorobám a nedostatku vody, a optimálním obsahem dusíku (N), který podporuje růst a intenzitu odnožování trav. Hnojivo je obohacené o hořčík (MgO) podporující tvorbu chlorofylu, který je velmi důležitý pro optimální průběh fotosyntézy. Je určeno pro dokonalou výživu všech typů trávníků především pro pravidelné přihnojování a zakládání golfových greenů, odpališť, fairwayí, ale i sportovních trávníků s použitím od března do poloviny listopadu. Hnojivo zvyšuje odolnost trav vůči jarním a letním stresům.

Trávníkové hnojivo START

Organo-minerální trávníkové hnojivo START s vysokým obsahem dusíku (N) podporující růst a intenzitu odnožování trav. Hnojivo je obohacené o hořčík (MgO) podporující tvorbu chlorofylu, který je velmi důležitý pro optimální průběh fotosyntézy. Je určeno pro dokonalou výživu všech typů trávníků s možností použití v průběhu celého vegetačního období, především pro jarní regeneraci starých a po založení nových golfových a sportovních trávníků. Hnojivo zvyšuje odolnost trav vůči jarním a letním stresům.

Trávníkové hnojivo VITAL-GREEN

Vegetační organo-minerální trávníkové hnojivo VITAL-GREEN s vyšším obsahem dusíku (N) podporující růst a intenzitu odnožování trav. Hnojivo je obohacené o hořčík (MgO) podporující tvorbu chlorofylu, který je velmi důležitý pro optimální průběh fotosyntézy a železo (Fe), které dodává trávníku tmavě zelenou barvu. Je určeno pro dokonalou výživu všech typů trávníků především pro pravidelné přihnojování golfových greenů, odpališť, fairwayí, ale i sportovních trávníků s použitím od března do konce září. Hnojivo zvyšuje odolnost trav vůči jarním a letním stresům.

 

Bližší informace najdete v tabulce níže:

Obj. číslo Název hnojiva Složení
(N-P-K + MgO)
Použití Dávkování
(kg/ha)
Působení
(v týdnech)
Balení
(kg/ks)
CP09 GRASS-CARE 6-3-20 + 3 + Fe podzim/výsev 300–600 8–10 25
CP10 SPORT-MIX 8-3-12 + 3 celoročně/výsev 350–600 5–6 25
CP11 START 18-3-3 + 2 jaro/regenerace 250–500 5–6 25
CP12 VITAL-GREEN 14-4-8 + 3 + Fe celoročně/reg. 250–400 5–6 25
 

Pozn.: Přesné dávkování hnojiva závisí na potřebách rostlin a zásobě živin v půdě. V případě častého sečení a vydatného zavlažování je nutné aplikaci hnojiva zvýšit.

 

Přejít k nákupu do obchodu zde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení