Při odběru 2 ks a více od stejného druhu zboží, mimo pesticidy, poskytujeme množstevní slevy. Děkujeme, že nakupujete u nás.

Květnaté louky

Biotopní květnaté louky představují moderní alternativu k intenzivně udržovaným, krátce střiženým okrasným nebo sportovním trávníkům. Jedná se o společenství trav, lučních květin a bylin, které lze zakládat např. v parcích, zahradách, sadech nebo na loukách. Založením květnaté louky obohatíte své okolí pohledem na řadu zajímavých, barevně kvetoucích rostlin, vybraných a namíchaných výhradně ze semen květeny České republiky.

Péči o květnatou louku provádíme pouze sečením jedenkrát, až maximálně třikrát ročně. Louku ani nehnojíme, abychom nepodpořili růst širokolistých nitrofilních rostlin (např. šťovík, kopřiva, mochna, rdesno apod.), které by potlačily společenství trav, ostatních lučních květin a bylin zastoupených ve směsi.

V naší nabídce najdete dvě základní varianty květnatých lučních směsí. Obě tyto varianty obsahují 30% složku trav a 70% složku květin a bylin.

květnatá louka GL01

Směs lučních květin a bylin určená pro mezofytní stanoviště (tj. plochy s vyrovnaným vláhovým poměrem). Stanoviště ani příliš suchá ani příliš vlhká.

květnatá louka GL02

Směs lučních květin a bylin určená pro výsušná stanoviště, tj. plochy na suchých a slunných místech.

 

Více informací najdete v tabulce níže:

Obj. číslo Květnatá louka Obchodní balení Použití na plochu
GL01 pro mezofytní stanoviště 100 g, 250 g, 1 kg 50–1 000 m2
GL02 pro výsušná stanoviště 100 g, 250 g, 1 kg 50–1 000 m2
 

Přejít k objednávce zde.