Výživa a hnojení trávníku

Vyváženou výživu v průběhu celého vegetačního období a dobrý zdravotní stav trávníku docílíme pravidelným přísunem kvalitních živin.

Základem dokonalého trávníku je vyrovnaná a dostatečná výživa, která ovlivňuje kvalitu travního porostu a jeho odolnost vůči zátěži, chorobám a stresům. Především často kosené a intenzivně udržované trávníky jsou na výživu velmi náročné.

Potřebné množství živin stanovíme nejlépe rozborem půdy, vizuálním posouzením travního porostu a doporučenými dávkami hnojiv. Živiny trávníkům dodáváme organickými hnojivy nebo hnojivy průmyslovými v granulované či kapalné formě. Organická hnojiva zlepšují fyzikální vlastnosti půdy, zvyšují poutání živin v půdním komplexu, zvyšují činnost půdní mikroflóry a vodní jímavost půdy.

Základními výživovými prvky pro trávníky jsou:

  • Dusík (N) – podporuje růst a intenzitu odnožování trav
  • Fosfor (P) – ovlivňuje nasazování odnoží a růst kořenové soustavy
  • Draslík (K) – zvyšuje odolnost trav proti chorobám, poškození zimními mrazy a nedostatku vody

 Doplňkovými prvky jsou:

  • Vápník (Ca) – stavební prvek rostlinných buněk
  • Hořčík (Mg) a železo (Fe) – důležité pro listovou zeleň a tvorbu organické hmoty

Společnost AROS-osiva nabízí »komplexní systém hnojení trávníku« v průběhu celého vegetačního roku. Trávníkové hnojivo aros starter® je určeno především pro zakládání a obnovu travních ploch v průběhu celého vegetačního období. Trávníkové hnojivo aros power® slouží pro dokonalou výživu od jara až do příchodu podzimu. Podzimní výživu pro zdárné přezimování vám zajistí trávníkové hnojivo aros winter®.

Volbou travního hnojiva na míru vašich potřeb práce s trávníkem nekončí. Dokonalý trávník vyžaduje vaši pozornost a především pravidelnou péči v průběhu celého vegetačního období. My budeme spokojeni, pokud jsme vám předchozími řádky poradili s výživou a způsobem hnojení vašeho trávníku.

 

Specifikace našich hnojiv  

Obj. číslo Travní hnojivo Použití Dávkování (g/m2) Účinnost hnojiva (počet měsíců)
C002/C702 STARTER výsev a regenerace 20–30 1,5–2
C003/C703 POWER březen–srpen 20–45 2–3
C004/C704 WINTER září–říjen 20–40 3–4

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení