Při odběru 2 ks a více od stejného druhu zboží, mimo pesticidy, poskytujeme množstevní slevy. Děkujeme, že nakupujete u nás.

Výživa a hnojení trávníku

Vyváženou výživu v průběhu celého vegetačního období a dobrý zdravotní stav trávníku docílíme pravidelným přísunem kvalitních živin.

Základem dokonalého trávníku je vyrovnaná a dostatečná výživa, která ovlivňuje kvalitu travního porostu a jeho odolnost vůči zátěži, chorobám a stresům. Především často kosené a intenzivně udržované trávníky jsou na výživu velmi náročné.

Potřebné množství živin stanovíme nejlépe rozborem půdy, vizuálním posouzením travního porostu a doporučenými dávkami hnojiv. Živiny trávníkům dodáváme organickými hnojivy nebo hnojivy průmyslovými v granulované či kapalné formě. Organická hnojiva zlepšují fyzikální vlastnosti půdy, zvyšují poutání živin v půdním komplexu, zvyšují činnost půdní mikroflóry a vodní jímavost půdy.

Základními výživovými prvky pro trávníky jsou:

  • Dusík (N) – podporuje růst a intenzitu odnožování trav
  • Fosfor (P) – ovlivňuje nasazování odnoží a růst kořenové soustavy
  • Draslík (K) – zvyšuje odolnost trav proti chorobám, poškození zimními mrazy a nedostatku vody

 Doplňkovými prvky jsou:

  • Vápník (Ca) – stavební prvek rostlinných buněk
  • Hořčík (Mg) a železo (Fe) – důležité pro listovou zeleň a tvorbu organické hmoty

Společnost AROS-osiva nabízí »komplexní systém hnojení trávníku« v průběhu celého vegetačního roku. Trávníkové hnojivo aros starter® je určeno především pro zakládání a obnovu travních ploch v průběhu celého vegetačního období. Trávníkové hnojivo aros power® slouží pro dokonalou výživu od jara až do příchodu podzimu. Podzimní výživu pro zdárné přezimování vám zajistí trávníkové hnojivo aros winter®.

Volbou travního hnojiva na míru vašich potřeb práce s trávníkem nekončí. Dokonalý trávník vyžaduje vaši pozornost a především pravidelnou péči v průběhu celého vegetačního období. My budeme spokojeni, pokud jsme vám předchozími řádky poradili s výživou a způsobem hnojení vašeho trávníku.

 

Specifikace našich hnojiv  

Obj. číslo Travní hnojivo Použití Dávkování (g/m2) Účinnost hnojiva (počet měsíců)
C002/C702 STARTER výsev a regenerace 20–30 1,5–2
C003/C703 POWER březen–srpen 20–45 2–3
C004/C704 WINTER září–říjen 20–40 3–4